0 0

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

مواد لازم

تنظیم مواد:
4 عدد گوجه فرنگی
250 گرم پنیر پیتزا
100 گرم ریحان
2 حبه سیر
1 عدد خمیر پیتزا
به مقدار لازم روغن مایع
به مقدار لازم نمک و فلفل
به مقدار لازم آویشن

اطلاعات تغذیه

431 KJ
کالری
15 g
چربی
7 g
چربی های اشباع شده
59 g
کربوهیدارت
2 g
قند
3 g
فیبر
19 g
پروتئین
1.87 g
نمک

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

طرز تهیه پیتزا مارگاریتا

طرز تهیه پیتزا مارگاریتا

امکانات:
  • پنیر
  • روغن
  • گوجه فرنگی
  • نمک و فلفل
  • 90 دقیقه
  • سرو 2
  • متوسط

مواد لازم

دستور پخت

اشتراک

این شما و این پیتزا مارگاریتا. مارگاریتا هم اسم زیبائیه حقیقتا! شما یه مقایسه‌ ای بکنید بین ایشون و میرزا قاسمی. هردو خوش طعم هستند, اما دست سرنوشت به ایشون اسم یه خانم محترمو داده، به اوشون اسم یه عموی سیبیلویی رو. در واقع این پیتزا هم چون به حضور ملکه مارگاریتا تقدیم شده بود چنین اسمی گرفت. اگر یه وقتی احیانا غذای خوبی اختراع کردید حواستون باشه به کسی تقدیم کنید که اسم برازنده‌ ای داشته باشه. با شما هستیم با طرز تهیه پیتزا مارگاریتا.

مراحل

1
انجام شده

برای تهیه پیتزا مارگاریتا می توانیم گوجه فرنگی ها را به شکل پوره مانند رنده کنیم یا اینکه به صورت حلقه ای خرد کنیم. اگر به صورت ریز گوجه فرنگی ها را خرد کنیم و تفت دهیم در آخر پیتزا مارگاریتای ما طعم بهتری خواهد داشت.

2
انجام شده

ابتدا سیرها را با رنده ریز رنده می کنیم و در یک تابه با مقداری روغن تفت می دهیم تا طلایی شوند سپس گوجه فرنگی ها را رنده یا به صورت ریز خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم. مقداری نمک و فلفل اضافه می کنیم و تفت دادن را ادامه می دهیم تا آب گوجه فرنگی تبخیر شود.

3
انجام شده

در پایان مقداری از ریحان را هم به تابه اضافه می کنیم و کمی از آن را برای تزیین روی پیتزا نگه می داریم. پس از اینکه مایه پیتزا آماده شد آنرا روی خمیر پیتزا پهن می کنیم. باید فر را از قبل با حرارت ۲۷۵ درجه سانتی گراد روشن کنیم تا گرم شود.

4
انجام شده

در این مرحله پیتزا را برای ۱۵ دقیقه داخل فر قرار می دهیم تا نیم پز شود سپس از فر خارج می کنیم و پنیر پیتزا را روی پیتزا می ریزیم و ریحانی که برای تزیین نگه داشته بودیم را هم روی پیتزا می ریزیم. می توانیم چند حلقه نازک گوجه فرنگی هم برای تزیین روی پیتزا بگذاریم. پیتزا را مجددا برای ۱۵ دقیقه دیگر داخل فر قرار می دهیم تا پختش کامل شود و پنیر طلایی شود. پس از ۱۵ دقیقه پیتزای ما آماده است. پیتزا را روی یک سطح صاف قرار می دهیم و با کارد به ۸ قسمت تقسیم می کنیم. در پایان روی پیتز پودر آویشن می پاشیم و با سس کچاپ سرو می کنیم.

آشپز بشی

دیدگاه های دستورپخت

هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
طرز تهیه آش آلو اردبیلی
قبلی
طرز تهیه آش آلو
طرز تهیه شله زرد
بعدی
طرز تهیه شله زرد
طرز تهیه آش آلو اردبیلی
قبلی
طرز تهیه آش آلو
طرز تهیه شله زرد
بعدی
طرز تهیه شله زرد