0 0

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

مواد لازم

تنظیم مواد:
2 عدد سینه مرغ بزرگ
به مقدار لازم زعفران
به مقدار لازم پودر سیر
به مقدار لازم نمک و فلفل
به مقدار لازم آرد سفید
به مقدار لازم آرد سوخاری

اطلاعات تغذیه

1893 KJ
کالری
16.1 g
چربی
4.2 g
چربی های اشباع شده
144 mg
کلسترول
2.2 g
فیبر
41 g
پروتئین
450 mg
سدیم
35.3 g
کربوهیدرات

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

طرز تهیه شنیسل مرغ

طرز تهیه شنیسل مرغ

امکانات:
  • آرد
  • روغن
  • مرغ
  • نمک و فلفل
  • 40 دقیقه
  • سرو 4
  • آسان

مواد لازم

دستور پخت

اشتراک

آموزش امروز آشپزبشی به شما دوستان و همراهان همیشگی طرز تهیه شنیسل مرغ فرانسوی است که هر چی از خوشمزگیش بگیم بازم کمه. این غذا گزینه خوبی برای کسانی است که شاغل هستند. این افراد می توانند سینه مرغ را به صورت شنیسل در بیاورند (سرخ نشده) بسته بندی و فریز کنند. فقط کافیه از فریزر در آورده و سرخ و نوش جان کنند.

مراحل

1
انجام شده

دوستان در طرز تهیه شنیسل مرغ ما نیاز داریم به دو عدد سینه مرغ بزرگ برای چهار تا پنج نفر. ابتدا سینه را فیله می کنیم (استخوانش را جدا می کنیم) سپس از وسط دو لایه می کنیم هر سینه یک لایه نازک و دو لایه پهن به ما می دهد. سینه ها را روی تخته گوشت می گذاریم و با بیفتک کوب می کوبیم تا سینه ها کمی نازک و پهن شود زیاد نکوبید که سینه ها له شود.

2
انجام شده

سپس کمی زعفران دم کرده و پودر سیر و نمک و فلفل سیاه روی سینه های مرغ ریخته و مزه دار می کنیم. می توانید از نیم ساعت قبل مزه دار کنید.

3
انجام شده

سپس در یک بشقاب گود مقداری آرد سفید می ریزیم و در یک بشقاب دیگر مقداری آرد سوخاری می ریزیم. البته من یک مقدار نمک به آرد سوخاری اضافه کردم. پس شد یک ظرف آرد سفید یک ظرف آرد سوخاری و یک ظرف پر از آب . بله دوستان آب من همیشه برای سوخاری کردن قارچ و ماهی و میگو و مرغ به جای تخم مرغ از آب استفاده می کنم. خیلی بهتر از تخم مرغ است زیرا بوی ضخم تخم مرغ نمی گیرد و موقع سرخ کردن هم روغنش کف نمی کند. لطفا امتحان کنید حتما متوجه می شوید.

4
انجام شده

مرغ مزه دار شده را اول درون آرد سفید حسابی می غلتانیم سپس از آرد بیرون می آوریم و سریع درون آب گذاشته و برمی داریم. خیلی سریع این عمل رو انجام می دهیم. بعد می گذاریم در آرد سوخاری و حسابی با انگشت و کف دست فشار می دهیم تا آرد سوخاری به همه جای مرغ بچسبد و سپس با روغن سرخ می کنیم و نوش جان می کنیم. زمان سرخ کردن زیاد طول نمی کشد. این غذا خیلی راحت و خوشمزه است.

آشپز بشی

دیدگاه های دستورپخت

هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
طرز تهیه کتلت
قبلی
طرز تهیه کتلت
طرز تهیه سس قارچ
بعدی
طرز تهیه سس قارچ
طرز تهیه کتلت
قبلی
طرز تهیه کتلت
طرز تهیه سس قارچ
بعدی
طرز تهیه سس قارچ