0 0
طرز تهیه شله زرد

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

مواد لازم

3 لیوان برنج
6 لیوان شکر
7 برابر کل برنج(21 لیوان) آب
1/2 بطری گلاب
1 کاسه خلال بادام
10 دانه هل
1 مثقال زعفران
70 گرم کره
3 قاشق غذاخوری نشاسته حل شده در آب سرد

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

طرز تهیه شله زرد

امکانات:
  • برنج
  • کره
  • متوسط

مواد لازم

دستور پخت

اشتراک

شله زرد یک دسر سنتی ایرانی است که در بعضی اعیاد و عزاداری‌ها طبخ و توزیع می‌ شود. شله ‌زرد به خاطر وجود زعفران، زردرنگ و شیرین است و روی آن را با دارچین و خلال بادام و خلال پسته تزیین می کنند. طرز تهیه شله زرد جامع است و به یک روش پخته می شود.

از مواد تشکیل ‌دهنده این دسر می ‌توان به برنج، شکر، زعفران، گلاب، هل، مغز پسته یا بادام، دارچین و روغن یا کره اشاره کرد .شله زرد اصالتی ایرانی دارد.

مراحل

1
انجام شده

در طرز تهیه شله زرد ابتدا برنج را شسته و یک شبانه روز خیس می کنیم. سپس در قابلمه ای هفت برابر مقدار برنج آب ریخته و برنج را که آب آن را گرفتیم به آن اضافه می کنیم. در ابتدا حرارت را کمی بالا برده تا جوش بیاید سپس ملایم کرده و مدام هم می زنیم تا برنج کاملا پخته و وا برود و به اصطلاح محو شود. (اگر در این بین احساس کردید خیلی سفت است آب جوش اضافه کنید.)

2
انجام شده

در این فاصله زعفران دم کرده را با گلاب مخلوط می کنیم و کنار می گذاریم. در لیوانی هل را با آب جوش مخلوط می کنیم و روی آن نعلبکی می گذاریم تا عصاره هل کاملا به خورد آب برود.

3
انجام شده

وقتی برنج کاملا پخته و له شد کره را اضافه می کنیم. سپس شکر را اضافه کرده و هم می زنیم تا مخلوط یک دست شود. می گذاریم تا دوباره خوب حل شود.

4
انجام شده

حالا هل را صاف کرده و پنج قطره ازآب آن را به شله زرد اضافه می کنیم.

5
انجام شده

سپس خلال بادام و زعفران و گلاب مخلوط شده را اضافه می کنیم و کاملا هم می زنیم تا مواد یک دست شود و می گذاریم حسابی جا بیفتد.

6
انجام شده

نیم ساعت آخر پخت نشاسته را اضافه می کنیم. وقتی خوب جا افتاد شعله را خاموش و سپس در ظرف ریخته و وقتی خنک شد تزیین می کنیم.

7
انجام شده

نشاسته باعث قوام آمدن شله زرد می شود و در زمان سرد شدن, شله زرد آب پس نمی دهد. و یک مزیت دیگر هم دارد و آن این است که دیگر لازم نیست منتظر باشید تا آب شله زرد کاملا کشیده شود, همین که مطمئن شدید برنج کاملا پخته و به اصطلاح محو شده نشاسته به قوام آمدنش کمک می کند و نیم ساعت بعد آماده است.

آشپز بشی

دیدگاه های دستورپخت

هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
طرز تهیه پیتزا مارگاریتا
قبلی
طرز تهیه پیتزا مارگاریتا
طرز تهیه باقالی پلو با ماهیچه
بعدی
طرز تهیه باقالی پلو با ماهیچه
طرز تهیه پیتزا مارگاریتا
قبلی
طرز تهیه پیتزا مارگاریتا
طرز تهیه باقالی پلو با ماهیچه
بعدی
طرز تهیه باقالی پلو با ماهیچه